Jak wybrać najlepsze kolczyki dla dziewczynki

post_border
Time for reading 2 min.
0
Contents
 1. Cechy wyboru wyborów jubilerskich
 2. Co wybrać - biżuterię czy metal szlachetny?
 3. Zasady doboru wygodnych zapięć
 4. Nie zapomnij o designie
 5. Czynniki wpływające na komfort noszenia biżuterii
 6. Aby prezent przynosił tylko pozytywne emocje

Cóż, czy możesz sobie wyobrazić dziewczynлę, która nie lubi biżuterii, zwłaszcza jeśli są to oryginalne kolczyki o ciekawym designie? Jedyną rzeczą, która może zdenerwować młodą ьщвтшышу, jest niewłaściwie dobrana biżuteria, która powoduje dyskomfort podczas noszenia lub  stale odpinana w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Aby uszy Twojego dziecka wyglądały schludnie i atrakcyjnie, powinieneś zapoznać się z prostym przewodnikiem, który szczegółowo opisuje, jak prawidłowo wybrać najbardziej odpowiednie kolczyki dla dzieci, aby dziecko było nimi całkowicie zachwycone.

Cechy wyboru wyborów jubilerskich

Zanim kupisz kolczyki dziecięce, upewnij się, że są one całkowicie bezpieczne dla dziecka. Przyszła właścicielka biżuterii powinna je zakładać bez wysiłku i nosić z przyjemnością.

Należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 • Materiał wyrobu.
 • Rodzaj zapięcia.
 • Design kolczyka.

Co wybrać - biżuterię czy metal szlachetny?

Z reguły starają się wybierać kolczyki dla dzieci ze srebra lub złota, ponieważ materiały te są mało uczulające. Warto zwrócić uwagę na złoto 585 próby i srebro 925 próby. Młodsze dziewczyny na ogół nie są wybredne, więc będą zadowolone z każdej błyszczącej biżuterii.

Ale starsze modnisie wolą szczegółowy projekt kolczyków. Mozna dla nich wybrać oryginalne produkty na bazie specjalnych stopów jubilerskich. Lepiej jednak dokonać takiego zakupu u rzetelnego i odpowiedzialnego sprzedawcy.

Zasady doboru wygodnych zapięć

Wybór projektu to połowa sukcesu. Najważniejsze jest poznanie preferencji przyszłej właścicielki biżuterii. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie zapięcie, za pomocą którego dziecięce kolczyki mocno przylegają do uszu. Należy zauważyć, że ten sam typ zapięcia będzie się różnić w produktach dla dzieci i dorosłych. Na przykład wersja dziecięca powinna być wyraźnie dopasowana do płatka, podczas gdy dorosła może mieć niewielką lukę.

Najpopularniejsze rodzaje zapięć:

 • Francuskie zapięcie z pętelką - łatwe do założenia i pozwala na bezproblemowe przeprowadzenie higienicznej obróbki ucha dziecka. Ta opcja jest zalecana do pierwszych w życiu dziecka kolczyków zakładanych po noszeniu kolczyków medycznych.
 • Przekówki lub sztyfty - mocuje się za pomocą łącznika śrubowego z metalowym (silikonowym) ogranicznikiem lub gwintem. Jest to najbardziej niezawodny rodzaj zapięcia, dlatego często jest wybierany dla niemowląt.
 • Kongo - małe pierścienie o średnicy 0,5-1 cm, zdolne do łatwego zamykania i otwierania. W takim przypadku cienka szpilka wchodzi do przeciwnej części produktu. To najbezpieczniejsze zapięcia dla dziecka.
 • Zapięcie angielskie to niezawodne zapięcie. Zamknięte po kliknięciu zapobiega przypadkowej utracie kolczyka. Model polecany dla starszych dziewczynek
 • Kolczyki przeciagane to wykwintna biżuteria bez zamka. W przypadku pierwszych kolczyków w życiu takie produkty nie są odpowiednie, ale można je podarować dziecku, którego uszy od dawna są przekłute.

Nie zapomnij o designie

Zasadniczo wybór ozdoby powinien opierać się na prostej zasadzie - braku źle zamocowanych i ostrych elementów, które mogą porysować delikatną skórę dziecka, zaplątać się we włosy lub ubranie. Ważne jest również, aby nic nie odłaczało się od kolczyków, w przeciwnym razie zaciekawione dziecko może spróbowac smak produktu, przypadkowo go wdychnąć lub połknąć, co jest obarczone poważnymi konsekwencjami.

Czynniki wpływające na komfort noszenia biżuterii

 1. Wyroby powinny być lekkie i nieduże, to znaczy wyraźnie odpowiadać wiekowi ich właścicielki.
 2. Dziewczynka powinna z łatwością założyć prezent, a także go zdjąć.
 3. Kolczyki nie powinny zakłócać prawidłowego snu - uciskać, drapać, czepiac się W przeciwnym razie będą musiały zostać zdjęte na noc.

Aby prezent przynosił tylko pozytywne emocje

Wielu dorosłych popełnia błędy, wręczając dzieciom wyroby jubilerskie

Należy unikać następujących błędów:

 • Lepiej nie dawać bardzo drogiej biżuterii lub nie wspominać jej wartości, w przeciwnym razie dziecko będzie się nieustannie bać, że je zgubi i zostanie za to ukarane.
 • Zaleca się wcześniej zapytać dziewczynkę, jakie preferuje kolczyki: kwiaty, kamienie, serduszka i tak dalej. Pozwól dziecku dokonać tego wyboru.

Ważne! Kupując biżuterię online, wybieraj tylko sprawdzonych i sumiennych sprzedawców, którzy przede wszystkim zadbają o zdrowie i gusta młodych piękności.

Komentarze
Napisz komentarz
43 + ? = 49
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Zobacz wszystko